Roma nastavila niz pobjeda, Pjanić postigao autogol

roma

Fudbaleri Rome pobijedili su Sampdoriju sa 2:1 u posljednjem meču 24. kola italijanske Serije A.

Roma je poslije poraza od Juventusa ostvarila i treću uzastopnu pobjedu kojom je najavila povratak u borbu za Ligu prvaka.

Sve do samog finiša prvog poluvremena u Rimu nije bilo golova, a Florenzi je u prvom minutu nadoknade probio bedem gostiju. Vodstvom Rome od 1:0 otišlo se na odmor, a već na startu drugog Peroti je iskoristio asistenciju El Šaravija i duplirao prednost.

Kada se činilo da će ’Vučica’ rutinski sačuvati prednost, primila je gol, a strijelac je u 57. minutu bio Pjanić koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Iako se očekivala inicijativa Sampdorije, ona je izostala, a najveću priliku u delu meča koji je uslijedio imao je El Shaarawy, koji je šutirao pored desne stative.

Ovim trijumfom, ekipa Luciana Spalettija prišla je četvrtoplasiranom Interu na samo bod zaostatka (44), dok je Sampdorija i dalje u seriji bez trijumfa i mesto je iznad zone ispadanja.

U drugoj utakmici večernjeg programa u nedelju, Atalanta i Empoli odigrali su neriješeno bez golova.