Roma opet razočarala navijače, Garcija potrošio sve kredite

161907360-ae83ee15-1067-4a10-abf1-b474720635c9

Tri utakmice Atalanta čeka na pobjedu u Seriji A, okruglo mjesec dana, a dočekali su je protiv Rome u sred Rima.

Ekipa Rudija Garcije je danas bila očajna u prvom poluvremenu, nešto bolja u drugom dijelu igre, ali sve je to bilo nedovoljno da se ostvari pobjeda protiv prosječne ekipe Atalante koja je danas bila odlična u defanzivi.

Čekali su gosti šansu iz kontra napada, imali su par veoma opasnih, a iz greške fudbalera Rome (Dignea) postigli su gol preko Alejandra Gomeza u 40. minutu meča i to na prelijep način.

Domaći su držali loptu u svom posjedu, u drugom poluvremenu su izgledali opasnije, ali je ponovo Atalanta imala najbolju priliku.

Imali su situaciju 1 na 1, ali je Morgan de Sanctis uspio da sačuva nadu Romi da može makar do boda.

Nije Roma imala dobrih prilika do kraja, za razliku od gostiju. Nakon jedne kontre Maicon je dobio crveni karton nakon starta nad Gomezom, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je German Denis za konačnih 0:2.