Ronaldo i Nani odveli Portugal u finale

portugal vels1111

Fudbalska reprezentacija Portugala je, pobjedom u polufinalu 15. Evropskog fudbalskog prvenstva u Francuskoj protiv selekcije Velsa, izborila finale, javlja Anadolu Agency (AA).

Portugal je večeras na “Stade de Lyonu” u Lyonu u prvoj utakmici polufinala Evropskog prvenstva u Francuskoj savladao Vels rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, iako je reprezentacija Portugala imala više od igre i nekoliko solidnih prilika za postizanje gola.

U drugom poluvremenu Portugalci su nastavili s napadima koji su ipak urodili plodom kada su se prvo Cristiano Ronaldo u 50. i Nani u 53. minuti upisali u listu strijelaca te donijeli pobjedu svome timu koja im je osigurala finale Eura 2016.

Reprezentacija Portugala je tako postala prvi finalist Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Portugal će se u finalu sastati s boljim iz utakmice Njemačka-Francuska koja je na programu sutra u 21 sat.