Serie A

Ronaldo junak Juventusa, velika drama u borbi za Ligu prvaka

liga-prvaka

Najveći gubitnik kola je Napoli, koji je na svom terenu odigrao 1:1 s Cagliarijem

Juventus je u 34. kolu Serie A gostovao kod Udinesea i preokretom u završnici utakmice slavio 2:1.

Domaća ekipa povela je u 10. minuti preko Moline, koji je iskoristio lošu reakciju Juventusove obrane. Sedam minuta prije kraja Cristiano Ronaldo izjednačio je iz jedanaesterca, a veliku pobjedu gostima u borbi za plasman u Ligu prvaka donio je isti igrač drugim golom u 90. minuti. Zabio je glavom na ubačaj Rabiota s lijeve strane.

Juventus, koji je danas titulu prvaka nakon devet uzastopnih osvajanja prepustio Interu, skočio je na treće mjesto. Ima isti broj bodova kao drugoplasirana Atalanta i četvrtoplasirani Milan. Najveći gubitnik kola je Napoli, koji je na svom terenu odigrao 1:1 s Cagliarijem, a pobjedom bi se izjednačio s Atalantom, Juventusom i Milanom. Tri od te četiri ekipe pridružit će se Interu u Ligi prvaka sljedeće sezone.