premijer liga bih

Rudar pokvario rođendansko slavlje na Koševu

New Project (88)

Fudbaleri Sarajeva priredili su novo razočarenje svojim navijačima na Koševu, i to u danu u kojem su bordo fanovi priredili lijep ambijent na sjevernoj tribini povodom proslave 75. rođendana kluba. Prijedorski Rudar uspio je osvojiti bod u 15. kolu m:tel Premijer lige BiH na Koševu.

Na početku utakmice bordo tim je uspostavio terensku inicijativu. Sjajnu šansu domaći su imali u devetoj minuti, ali Varešanović i Ahmetović nisu uspjeli ugurati loptu u gol Rudara nakon ubačaja Pidre. Dvije minute kasnije Sarajevo je povelo nakon kornera.

Ubacio je Pidro, odlično skočio Lazić i postigao svoj prvi ovosezonski gol.

Nakon toga uslijedile su nove prilike za pulene Gorana Sablića, ali nisu ih iskoristili Pidro i Šabanović.

Kazna je stigla u 31. minuti. Odličnu kontru Prijedorčana u gol je pretvorio Amoah.

Na početku drugog dijela Bodul je šutirao praktično iz mrtvog ugla, lopta se odbila od Topolovića ali samo u stativu.

U 63. minuti strijelac gola za Sarajevo Lazić, zbog nepromišljenog faula nad Clarismarijom, dobio je drugi žuti karton i napustio teren.

S igračem više Rudar je stvorio nekoliko dobrih prilika no nije mogao do gola. Ostalo je 1:1.

Nakon posljednjeg zvižduka sudije Matea Muse iz Čitluka uslijedile su i salve zvižduka sa tribina, upućene igračima i stručnom štabu bordo tima…

Navijači Sarajeva tokom utakmice zapalili su 75 baklji za 75. rođendan kluba.

U nedjelju igra: 19.00 Široki Brijeg – Sloboda; 17.00 Borac – Posušje; 15.00 Velež – Radnik; 13.00 Tuzla City – Leotar.

U ponedjeljak će od 18.00 igrati Željezničar – Zrinjski.