Englezi ni u devetom pokušaju nisu uspjeli

England v Russia – Group B – UEFA Euro 2016

Englezi niti iz devetog pokušaja nisu pobijedili na otvatanju Evropskog prvenstva.

Šokirao ih je ova put Vasilij Berezucki iz prekida, u drugom minutu sudačke nadokande na Velodromu, iako je pogodak je pripisan Glušakovu koji je podmetnuo nogu na loptu u golu.

Ukupno je to za Englesku peti remi, uz četiri poraza na startu EP-a u njihovoj istoriji.

Engleska i Rusija su odigrali neriješeno (1:1) u susretu prvog kola grupe B.

Susret je odigran na stadionu “Velodrome” u Marseilleu. Od početka je bilo dosta napeto, no prvo poluvrijeme je prošlo bez pogodaka u mrežu.

U 73. minuti susreta Eric Dier je zatresao mrežu Rusa čime je Engleska povela.

Susret je bio gotovo završen kada su se Rusi vratili u igru preko Vasilija Berezuckog, koji je izjednačio rezultat te je utakmica završena neriješenim rezultatom 1:1.

englez

“Imam iste emocije kao i igrači. Gorko smo razočarani. Bili smo tako blizu zasluženoj pobjedi. Teška je ovo pilula za progutati, ali to se događa u nogometu”, rekao je nakon utakmice Roy Hodgson, selektor Engleza i dodao:

“Mislim da smo bili dobri u prvih 45 minuta, i posljednjih 30 minuta drugog poluvremena.”