premijer liga bih

Sarajevo deklasiralo Borac i najavilo borbu za titulu, Široki lagano protiv Slobode

fk sarajevo

U prvom susretu 2. kola Sloga je u subotu u Doboju savladala Leotar sa 4:0

Nogometaši Sarajeva u Bosanskom Novom pobijedili su ekipu Borca sa 3:1 (0:0) u derbi susretu 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vodeći pogodak za ekipu Sarajeva postigao je Dal Varešanović u 47. minuti. Rezultat je u 70. minuti poravnao Momčilo Mrkaić.

Rezervista Rijad Kobiljar sedam minuta kasnije doveo je “Bordo” tim u novo vodsto, a konačan rezultat u postavio je Ivan Ikić u 87. minuti.

U prvom susretu 2. kola Sloga je u subotu u Doboju savladala Leotar sa 4:0.

Široki Brijeg je savladao tuzlansku Slobou sa 2:0. Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Rozić u 22. i Vukoja u 45. minuti.

Širokom je ovo druga pobjeda, dok je Slobodi današnja utakmica bila prva ove sezone, pošto je ogled prvog kola protiv Zrinjskog odgođen zbog evropskih utakmica mostarskog tima.

Večeras se od 21 sat sastaju se Zrinjski i Željezničar, dok su odgođeni susreti Tuzla City – Posušje i Velež – Igman.