Premijer liga BiH

Sarajevo golom Čatakovića savladalo Radnik na Koševu

fk-sarajevo-suljic-catakovic

Kazna za promašaje ekipu Radnika stigla je u posljednjoj minuti prvog dijela, kada je Čataković iskoristio dodavanje Suljića i volej udarcem zatresao mrežu

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Radnika iz Bijeljine s 1:0, u prvom susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Strijelac jedinog gola bio je Hamza Čataković u 45. minuti.

Sarajevo je pred gotovo praznim tribinama stadiona “Asim Ferhatović Hase” uspjelo savladati fenjeraša Radnika i prekinuti niz od tri poraza te donekle popravilo raspoloženje u ekipi uoči velikog derbija protiv Željezničara.

Ekipa sa Koševa teže od očekivanog došla je do trijumfa, s obzirom na to da su gosti iz Bijeljine u prvom dijelu propustili nekoliko dobrih prilika za vodstvo.

Ipak, kazna za promašaje ekipu Radnika stigla je u posljednjoj minuti prvog dijela, kada je Čataković iskoristio dodavanje Suljića i volej udarcem zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu Sarajevo je imalo više od igre i stvorilo nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Sarajevo je došlo do 12. pobjede u sezoni, dok je Radnik ostao na posljednjem mjestu i sve je bliži ispadanju u niži rang takmičenja.