premijer liga bih

Sarajevo gubilo protiv Zvijezde, Čataković okrenuo za četiri minuta

sarajevo zvijezda

Ostali susreti 31. kola igraju se u naredna tri dana

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Zvijezde 09 sa 2:1, u prvom susretu 31. kola Premijer lige BiH.

Izrabranici trenera Simona Rožmana slavili su protiv posljednjeplasirane ekipe na tabeli nakon preokreta, s obzirom na to da su gosti imali prednost nakon prvih 45 minuta.

Zvijezda je povela u 15. minuti golom Vukoje.

Izjednačio je Čataković u 58. minuti, a isti igrač je četiri minute kasnije postigao još jedan pogodak i svom timu donio preokret i na kraju i pobjedu. Čatakoviću je ovo bio 16. pogodak u sezoni kojim se izjednačio na drugom mjestu liste strijelaca sa Vidićem, dok je prvi strijelac Bilbija iz Zrinjskog sa 24 gola.

Sarajevo je ovim trijumfom i matematički osiguralo četvrtu poziciju na tabeli i učešće u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, dok je Zvijezda 09 od ranije putnik u niži rang takmičenja.

Ostali susreti 31. kola igraju se u naredna tri dana.