Kup BiH

Sarajevo i Velež ubjedljivo slavili, Ramić junak Igmana, petarda GOŠK-a

kup bih

Završen je veliki broj utakmica šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine, a Sarajevo i Velež su očekivano slavili.

Sarajevo je u Gornjem Vakufu s 4:1 savladalo ekipu Sloge, koja se takmiči u trećem rangu.

Sarajevo je povelo u 11. minuti, a nakon povratka u bordo dres ovog ljeta, prvijenac je postigao Anđušić za 1:0.

No, iznenađujući povratak Sloge desio se u 19. minuti kada je dosuđen penal za domaće nakon faula Trake. Loptu je na bijelu tačku namjestio Grubeša i pogodio za 1:1.

Nakon toga je Sarajevo teško stvaralo šanse pred golom domaćina, ali u 31. minuti je uspjelo da vrati prednost. Prošao je Kyeremeh s desne strane i dodao do Čatakovića, a on pogađa za 2:1.

Na 3:1 je povisio Kyeremeh u 44. minuti, kad mu je asistirao Anđušić.

Tačku na meč u nastavku stavlja Penaranda, golom iz penala u 60. minuti. Jedanaesterac je prethodno izborio Anđušić.

Velež je s 4:0 savladao Bosnu u Visokom. Dva gola je u prvom dijelu postigao Adnan Džafić, a u nastavku su pogađali i Dino Halilović i Faris Kadrić (2x), dok je do prvijenca u samom finišu stigao Samir Halilagić.

Mirsad Ramić je odveo Igman u osminu finala, pošto je u Tešnju pogodio za pobjedu nad TOŠK-om od 1:0.

Stupčanica je na Dancu s 2:0 savladala Rudar Prijedor, a strijelci su bili Dejan Živković i Fijad Mehanović.

Jedinstvo je nakon preokreta u gostima savladalo Kozaru, a heroj Bišćana je Imamagić, koji je za pobjedu pogodio u 96. minuti.