Sarajevo izbacilo Zrinjski, čelni ljudi bordo kluba napadnuti na stadionu (VIDEO)

jesic

Na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru napadnuti su čelni ljudi FK Sarajevo, a veći incident spriječile su zaštitarske službe.

Naime, tokom praćenja KUP utakmice između Zrinjskog i Sarajeva čelni ljudi bordo kluba verbalno su napadnuti, dok je novoimenovani trener ekipe s Koševa Miodraga Ješić poprskan sokom.

Njih su nakon izjednačujućeg gola Sarajeva napali navijači Zrinjskog.

Sarajevo slavilo nakon penala

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su u posljednjem meču šesnaestine finala boljim izvođenjem penala u Mostaru savladali Zrinjski rezultatom 7:6.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je bez većih prilika. Igralo se većinom na sredini terena, pa je izgledalo da će mreže do kraja meča mirovati. Zrinjski je imao blagu inicijativu početkom utakmice, ali Sarajevo je preko Okića imalo jedinu ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu, koja ipak nije rezultirala pogotkom.

Nastavak utakmice nije obećavao, ali nakon 15 minuta igre postignuta su dva gola. Zrinjski je u vodstvo došao u 60. minutu pogotkom Nikolića s nekih desetak metara, a samo dva minuta kasnije izjednačenje donosi Bekić nakon što je sam izašao pred golmana Zrinjskog Bandića.

Pet minuta prije kraja pobjedu je gostima mogao donijeti napadač Benko, ali lopta nakon njegovog šuta odlazi pored gola.

Nakon isteka regularnog vremena utakmice ekipe su pristupile izvođenju penala, a bolji su bili fudbaleri Sarajeva, koji su imali stopostotan učinak nakon šest serija, dok je u timu Zrinjskog promašio Blaić.