vječiti derbi

Sarajevo je u 88. minuti vodilo 2:0, ali je Željo na čudesan način izbjegao poraz

220826_sarajevo_zeljeznicar_derbi_59897

Sjajan meč je viđen na Grbavici, u okviru 7. kola Premijer lige BiH

U 147. vječitom derbiju Željezničar i Sarajevo su u sjajnoj atmosferi, pred više od 10.000 gledalaca na Grbavici, remizirali odigravši 2:2.  Utakmica je odigrana u okviru 7. kola Premijer lige BiH.

Plavi su do boda stigli u 96. minuti golom Samira Bekrića.

Sarajevo, koje je nakon isključenja Čirjaka cijelo drugo poluvrijeme igralo s igračem manje, povelo je u 47. minuti.

Sudija Admir Šehović je nakon igranja rukom Marna Galića pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Ivan Ikić.

Na 0:2 je povisio Muhamed Musa u 77. minuti nakon sjajno izvedene kontre.

Željezničar je smanjio preko Dženana Haračića u 88. minuti, poslije asistencije iz kornera Samira Bekrića.

Upravo je Bekrić postao apsolutni junak Željezničara nakon što je iz slobodnjaka pogodio za izjednačenje u 96. minuti utakmice.

U narednom kolu Željezničar ide na gostovanje Posušju, dok će Sarajevo dočekati Leotar.