premijer liga bih

Sarajevo kiksalo, Borac do boda u sudijskoj nadokandi, novi poraz Slobode

leotar sarajevo fb

Borac je gubio 2:0 od Rudara u Prijedoru, ali je na kraju uspio osvijiti bod

Odigrana su tri meča 24. kola Premijer lige BiH, a najveće iznenađenje je priredio Leotar koji je u Trebinju odigrao neriješeno 1:1 s favoriziranom ekipom Sarajeva.

Poveo je tim iz Trebinja već u 9. minuti golom Nikole Dujakovića, a izjednačenje gostima u 16. minuti donio je Hamza Čataković.

Borac je gubio 2:0 od Rudara u Prijedoru, ali je na kraju uspio osvijiti bod.

Gosti iz Banje Luke ostali su šokirani ranim golovima Demira Jakupovića iz 23. i Nikole Mandića iz 27. minute, a u 40. minuti su uspjeli smanjiti preko Dejana Melega. Poraz su uspjeli izbjeći tek u 95. minuti, kada je za 2:2 zabio Amar Begić.

Do važna tri boda u borbi za opstanak došao je bijeljinski Radnik, koji je rezultatom 2:1 savladao Slobodu.

Strijelci za Bijeljince bili su Ante Živković u 21. i Đorđe Pantelić u 44. minuti. Utješni gol za Tuzlake u četvrtoj minuti sudijske nadoknade postigao je Abid Mujagić.