Sarajevo na Koševu rutinski protiv aktuelnog prvaka

Nogometaši Sarajeva bolji u derbiju od Zrinjskog
Nogometaši Sarajeva na Koševu su pobijedili ekipu Zrinjskog sa 2:0 (1:0) u 2. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Foto FENA/Almir Razic

Strijelci za “Bordo” tim bili su Haris Duljević u 26. i Mersudin Ahmetović u 77. minuti.

Nakon remija na startu protiv Željezničara, ekipa Sarajeva je pred svojim navijačima došla do prve ovosezonske pobjede iako u sastavu nije bilo nekoliko standardnih prvotimaca.

Sarajevo je bolje otvorilo susret, a već u 9. minuti veliku priliku za vodstvo propustio je Novaković, ali je njegov udarac zaustavio golman Mostaraca Kozić.

Vodeći gol za domaću ekipu postigao je reprezentativac Haris Duljević sjajnim šutem s blizu 30 metara.

U završnici prvog dijela nogometaši Zrinjskog imali su nakoliko polušansi ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Na početku drugog dijela Ahmetović glavom šutirao ravno u Kozića, a u 47. minuti gosti su imali najbolju šansu da poravnaju rezultat, ali Todorović je zamalo bio neprecizan.

Vodstvo Sarajeva u 77. minuti povećao je Mersudin Ahmetović, koji je glavom pogodio mrežu Mostaraca, na sjajnu asistenciju Crnkića.

U 4. kolu (6. augusta) nogometaši Sarajeva gostuju u Zenici protiv Čelika, dok Zrinjski dočekuje Olimpic.