Premijer liga BiH

Sarajevo rutinski, Široki kiksao, Sloboda slavila u Bijeljini

FNA_86622 (1)

U susretu 18. kola nogometne Premijer lige BiH Široki i Gošk podijelili su bodove odigravši 1:1.

U utakmici koja se igrala po iznimno teškom i potopljenom terenu gotovo da i nije bilo prilika sve do 74. minute kada je, nakon pogreške obrane domaćih, Mirsad Ramić izbio sam pred domaćeg golmana, zaobišao ga i pogodio za 1:0.

Šest minuta kasnije, nakon velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, lopta je došla do Dražena Bagarića, a napadač gostiju gurnuo ju je u mrežu za konačnih 1:1.

Široki je tako propustio priliku na ljestvici preskočiti Željezničar i ostao je četvrti s 27 bodova.

Gošk je jedanaesti sa 17 bodova, dva manje od Tuzla Cityja koji se nalazi u sigurnoj zoni.

Sloboda je na gostovanju kod bijeljinskog Radnika slavila sa 1:0 golom Tonyja Livančića u 74. minuti utakmice.

Sloboda je nakon današnje pobjede na šestoj poziciji sa 25 osvojenih bodova, dok je Radnik mjesto ispod sa 21 osvojen bod.

Sarajevo je danas rutinski slavilo protiv Zvijezde 09 sa rezultatom 3:1.

Golove za bordo tim postigli su Tatar, Velkosi i Ahmetović, dok je goste pogodio Jovičić.

Sarajevo je nakon 18 odigranih kola na prvoj poziciji sa 40 osvojenih bodova, pet više od drugoplasiranog Zrinjskog.