Sarajevo slavilo u Mostaru, zastava Herceg – Bosne iznad travnjaka VIDEO

zrinjski_sarajevo

Derbi 12. kola BH Telecom Premijer lige između Zrinjskog i Sarajeva opravdao je očekivanja.

Gledatelji na stadionu Pod Bijelim brijegom vidjeli su četiri gola. Nogometaši Sarajeva nanijeli su Zrinjskom drugi poraz u sezoni, svladavši aktualnog prvaka u Mostaru rezultatom 3:1.

Sarajevo je u vodstvo došlo u 36. minutu kada je brzu akciju po desnoj strani u pogodak pretvorio Mićo Kuzmanović.

U 43. minuti Frane Čirjak izgubio je loptu pred svojim kaznenim prostorom, a u situaciji jedan na jedan Elvis Sarić svladao je Kenana Pirića i pogodio za 0:2.

Goste iz Sarajevo očito nije omela zastava Herceg – Bosne koja je dronom letjela iznad travnjaka u prvom poluvremenu. Utakmica je u jednom trenutku bila i prekinuta zbog drona koji je kružio iznad igrača obje ekipe.

Zrinjski je zaigrao bolje u nastavku, a u 52. Haris Handžić postigao je svoji prvi gol u službenim utakmicama za Zrinjski i smanjio na 1:2.

Nakon toga Zrinjski je nastavio s napadima, dok se Sarajevo uglavnom orijentisalo na obranu svog gola.

Gosti su pobjedu potvrdili u 79. minuti kada je na asistenciju Krste Velkoskog pogodak postigao Amar Rahmanović za konačnih 1:3.