Sarajevo sve bliže Evropi, Varešanović u finišu pogodio za veliku pobjedu

fk sarajevo siroki
Sarajevo slavilo pobjedu u derbiju / FOTO: FK Sarajevo / Instagram

Sarajevo je sada treće na tabeli sa 48 bodova, dok je Široki četvrti sa 44 boda

Fudbaleri Sarajeva u derbi susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su Široki Brijeg rezultatom 2:1.

Sarajevo otvorilo meč na fenomenalan način. Igrala se drugea minuta susreta kada je Kyeremeh uposlio Renana Oliveiru, a Brazilac sjajno matirao Renata Josipovića za erupciju oduševljenja na Koševu.

U petoj minuti moglo je vodstvo Sarajeva biti udvostručeno. Ponovo je Kyeremeh sjajno centrirao, ali je ovoga puta Renan ostao kratak.

Kyeremeh je mogao u desetoj minuti upisati se i u strijelce. Šutirao ej desnom rukom sa ruba kaznenog prostora nakon povratne lopte Mirze Mustafića, lopta ipak otišla pored gola.

Široki Brijeg prvi prijetio u 12. minuti. Ćavar šutirao sa nekih 15 metara, ali pored gola Sarajeva.

Minut kasnije šansa na drugoj strani. Renan ponovo šutirao, ali ovoga puta blokira odbrana Širokog Brijega.

Nova munjevita kontra Sarajeva u 19. minuti. Ovoga puta Renan bježi Musi, izlazi sam na Josipovića, ali golman Širokog izlazi kao protivnik.

I onda kazna na drugoj strani i hladan tuš za navijače Sarajeva. Nakon ubačaja Valinčića, Radić bježi Šerbečiću i matira Belmina Dizdarevića.

New-Project-2023-04-29T225051.978

Ipak, nastavilo je Sarajevo sa napadima, a novu veliku šansu imao je Renan u 38. minuti. Ziljkić je fenomenalno ubacio sa lijeve strane, Renan šutirao glavom, lopta pogodila prečku i pala na liniju. Fudbaleri, ali i navijači Sarajeva mišljenja su kako je lopta prešla liniju, ali je sudija Miloš Gigović samo odmahnuo rukama.

Do kraja prvog dijela prijetio je još jednom Valinčić za Široki Brijeg, te Martinović za Sarajevo, ali su timovi na odmor otišli sa po jednim pogotkom.

Varešanović odlučio

Prijetilo je Sarajevo odmah na startu drugog dijela i to preko Mirze Mustafića. Njegov udarac je blokirao Božo Musa.

Nakon toga zaprijetio je golu Josipovića i Renan, ali je golman Širokog Brijega prelijepom paradom spriječio gol.

Prijetio je u 68. minuti Kyeremeh, a potom i Zijlkić u 70. minuti, ali je Josipović ostao nesavladan.

Ipak Bordo tim do novog vodstva stiže u 84. minuti susreta. Musa je centrirao, a Varešanović postigao, ispostavilo se, pobjednički gol.

Sarajevo je sada treće na tabeli sa 48 bodova, dok je Široki četvrti sa 44 boda.