premijer liga bih

Sarajevo u sudijskoj nadoknadi ostalo bez pobjede, Borac se spasio golom iz ofsajda

Sarajevo je večeras u zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige u Banjoj Luci prekinulo niz Borca od osam vezanih premijerligaških pobjeda, ali nije slavilo. Pobjedu su ispustili u petoj minuti sudijske nadoknade. Na kraju je bilo 1:1.

Bordo tim je do prednosti doveo Ajdin Hasić. Fudbaler Bešiktaša na posudbi u Sarajevu četvrti put u sezoni pogodio je u 67. minuti. Brzo kontranapad izveli su gosti, rezervista Nemanja Anđušić je gurnuo loptu u prostor, Hasić je izašao oči u oči s Mijatovićem i rutinski poslao loptu u mrežu.

Domaći su poraz izbjegli u petoj minuti sudijske nadoknade kada je pogodio Kvržić.

Nakon ponovljenog televizijskog snimka bilo je jasno da se Kvržić nalazio u ofsajdu, te pogodak kojeg je postigao je neregularan.

Herrera je ubacio sa lijeve strane, Cortes je šutirao glavom nakon čega je Kvržić zatresao mrežu Šahinovića.

U trenutku udarca Cortesa, Kvržić je jasno bio u ofsajd poziciji što pokazuje i fotografija ispod.

Sarajevo je sada trećeplasirano na tabeli sa 20 osvojenih bodova dok je Borac i dalje prvi sa pet bodova više.

Borac u narednom kolu dočekuje Zrinjski, a Sarajevo će u goste Igmanu.