Senad Lulić i Semir Štilić ostali bez plasmana u Ligu prvaka

lulic-lazio111

Nogometaši Manchester Uniteda, CSKA Moskva, Bayer Leverkusena, Astane i BATE Borisova plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka.

Manchester United je u uzvratnom susretu play-offa, posljednjeg kola kvalifikacija za elitno evropsko klupsko nogometno takmičenje, večeras u gostima savladao Club Brugge sa 4:0 te s ukupnih 7:1 izborio dalji plasman.

Tri gola postigao je Wayne Rooney (20., 49., 57), a u strijelce se upisao i Ander Herrera (63.).

Bayer Leverkusen je nadoknadio zaostatak iz prvog meča u Rimu pobijedivši u uzvratnom susretu play-offa Lazio s 3:0. Golove su postigli Hakan Calhanoglu (40.), Admir Mehmedi (48.) i Karim Bellarabi (88.).

U dresu Lazia Senad Lulić je odigrao cijelu utakmicu.

Zaostatak iz prvog meča nadoknadili su i nogometaši CSKA, koji su u Moskvi pobijedili Sporting iz Lisabona sa 3:1. Gosti su poveli u 36. minuti golom Teofila Gutierreza, a za preokret su se pobrinuli Seydou Doumbia u 49. i 72., te Ahmed Musa u 85. minuti.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Beogradu gdje je Partizan uspio pobijediti BATE Borisov sa 2:1. No, bjeloruski tim prošao je u grupnu fazu zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 1:0 te golu u gostima.

Gosti su poveli preko Igora Sstasevicha u 25. minuti. Partizan je do izjednačenja došao u 74. minuti autogolom Maksima Zhavnerchika, a konačnih 2:1 postavio je Ivan Saponjić u 90. minuti.

U grupnu fazu plasirala se i Astana koja je odigrala 1:1 u gostima kod APOELA iz Nikozije. No, dalje je prošla zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 1:0.

APOEL je poveo golom bh. internacionalca Semira Štilića u 60. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Nemanja Maksimović u 84. minuti. U dresu Astane cijelu utakmicu odigrao je bh. reprezentativac Marin Aničić.

Plasman u grupnu fazu u utorak su osigurali Dinamo Zagreb, Maccabi, Malmoe, Šahtar i Valencia.

Rezultati uzvratnih susreta play-offa:

– utorak:
Dinamo Zagreb – Skenderbeu 4:1 (ukupno 6:2)
Maccabi Tel Aviv – Basel 1:1 (3:3 – Maccabi ide dalje)

CSKA Moskva – Sporting 3:1 (4:3)
Club Brugge – Manchester United 0:4 (1:7)
Partizan Beograd – BATE Borisov 2:1 (2:2 – BATE ide dalje zbog gola u gostima)

Izvlačenje grupa Lige prvaka na rasporedu je u četvrtak. Direktan plasman u grupnu fazu izborili su: Barcelona, Chelsea, Bayern München, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, Zenit, PSV Eindhoven, Real Madrid, Atlético Madrid, FC Porto, Arsenal, Manchester City, Sevilla, Lyon, Dinamo Kiev, Olympiacos, Galatasaray, Roma, Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg i Gent.