Serie A: Inter privremeno preuzeo vrh tabele (VIDEO)

perisic

Prvom utakmicom desetog kola Inter će srijedu dočekati kao vodeća ekipa Serie A.

Privremeno je smijenio Napoli s vrha tabele nakon osme prvenstvene pobjede. Na Giuseppe Meazzi s 3:2 savladao je Sampdoriju.

Mirnu plovidba prema slavlju gosti su ugrozili u samoj završnici, a u prvom dijelu mogli su doživjeti pravi potop da brojni okviri gola nisu zaustavljali domaće udarce. Ivan Perišić pogodio je prečku i stativu, ali barem se upisao u asistente kada ga nije htio pogodak.

Inter je poveo u 18. minuti kada je u gostujućem 16-ercu nakon kornera najspretniji bio Škriniar. 14 minuta kasnije sjajnim je volejem povisio Icardi, a Argentinac je na Perišićevu asistenciju u 55. postavio visokih 3:0.

Kownacki je u 64. iz kontre pogodio za Sampdoriju, ali nije izgledalo da će to biti išta više od počasnog pogotka. Međutim, domaćini su se opustili, Perišić je u 83. spasio pogodak, ali nije mogao kada je Quagliarella bio najviši u skoku.

U posljednjim minutama izvjesna utakmica postala je neizvjesna, ali gosti nisu uspjeli potpuno šokirati Inter.