Serie A: Inter slavio protiv Bologne i preuzeo vrh tabele

inter

Fudbaleri Intera pobijedili su Bolognu u gostima sa 1:0, u prvoj utakmici vanrednog 10. kola italijanske Serije A.

Tim Roberta Mancinija uz mnogo muke je slavio u Bologni, ali je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto na tabeli sa 21 bodom, jednim više od drugoplasirane Rome koja u srijedu dočekuje Udinese.

Prvo poluvrijeme u Bologni bilo je za zaborav, pošto su obje ekipe odigrale veoma slabo i nisu navijačima priuštili užitak.

Ni drugo poluvrijeme nije bilo mnogo bolje, ali je Inter ipak bio bolji taman za jedan gol koji je postigao u 67. minutu.

Prethodno je Felipe Melo dobio dva žuta kartona u razmaku od sedam minuta, pa su gosti igrali sa desetoricom u posljednjih pola sata.

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Mauro Icardi koji je iskoristio sjajno dodavanje Adema Ljajića i lako sproveo loptu u mrežu.