Serie A: Vučica vlada Rimom, Juventus se konačno probudio

Soccer: serie A, Roma-Lazio

Fudbaleri Rome pobijedili su Lazio 2:0 u „Derbiju della Capitale“ u okviru 12. kola italijanske Serije A.

U 143. derbiju Rima koji je odigran bez prisustva navijača „vučice“, Roma je ostvarila 50. pobjedu protiv velikog rivala.

Već u 10. minuru “Vučica” je povela. Gentiletti je srušio Džeku, ali van kaznenog prostora, sudija Tagliavento je pokazao na bijelu tačku, Lazio je oštećen, ali Dijamant ne prašta, 1:0 za Romu.

U nastavku je Lazio teško stizao do gola protivnika, Roma je čekala šansu i nakon sat vremena povećala prednost. Gervinho je primio loptu kraj Baste i Mauricia i matirao Marchettija 2:0!

Juventus je preokretom savladao Empoli na gostovanju sa 3:1.

Empoli je poveo golom Maccaronea u 19. minuti, ali je Mandžukić je izjednačio u 32., da bi Evra u 38. zabio za preokret!

Mandžukić je u 84. minuti pogodio i stativu, a njegovu je grešku ispravio Paulo Dybala koji je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Za Empoli je od 68. minute igrao novi bh. reprezentativac Rade Krunić.

Sassuolo je dobio Carpi minimalnim rezultatom, kao i Palermo ekipu Chieva. Genoa je uspjela da izvuče bod protiv Frosinonea, s obzirom da su dva tima odigrala 2:2.