UEFA

Sevilla nakon penala osvojila Evropsku ligu

U produžecima je bilo uzbuđenja, ali nije bilo golova, tako da je pobjednik odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca

Sevilla je nakon izvođenja jedanaesteraca bila bolja od Rome, te je osvojila UEFA-inu Evropsku ligu 4:1 (1:1).

Nakon regularnih 90 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Roma je povela u 35. minuti utakmice. Strijelac je bio Paulo Dybala. Sevilla je izgubila loptu na sredini terena, a Mancini je lijepim dodavanjem pronašao Dybalu, koji je pobjegao protivničkoj odbrani i mirno gurnuo loptu pored Bona. To je bio i rezultat prvog polvremena.

U drugom poluvremenu Španci su uspjeli izjednačiti. U 55. minuti utakmice Sevilla je došla do izjednačenja. Bio je to autogol Gianluce Mancinija. Jesus Navas je oštro ubacio s desne strane, a Mancini je nespretno reagirao u namjeri da zaustavi En-Nesyrija i smjestio loptu u vlastitu mrežu.

U produžecima je bilo uzbuđenja, ali nije bilo golova, tako da je pobjednik odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca. Sevilla je pogodila sva četiri izvedena jedanaesterca, dok je Roma promašila dva od tri izvedena penala.