UEFA Liga prvaka za žene

SFK 2000 Sarajevo nakon penala savladao prvakinje Izraela

sfk (1) (1)

SFK 2000 Sarajevo je odlično otvorio utakmicu te bio znatno bolji protivnik

Na utakmici za treće mjesto grupe 4 pretkola UEFA Lige prvaka za žene, članice SFK 2000 Sarajevo pobijedile su danas prvakinje Izraela Qiryat Gat rezultatom 5:3 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, saopćeno je.

SFK 2000 Sarajevo je odlično otvorio utakmicu te bio znatno bolji protivnik. Igrala se 11. minuta kada je Alisa Spahić pogodila na asistenciju Marije Ane Milinković. Trideset minuta prije kraja susreta, Qiryat dolazi do izjednačenja golom Malka Ozel.

Do kraja drugog poluvremena više nije bilo golova, kao ni u produžecima, te su izvođeni penali.

Za SFK 2000 su pogađale Marija Ana Milinković, Amira Spahić, Alma Kamerić i Alisa Spahić, dok je jedina neprecizna bila Amela Kršo. S druge strane, gošće su promašile dva penala.

Šefica stručnog štaba SFK 2000 Samira Hurem je danas na teren izvela sljedeći sastav: Envera Hasanbegović, Amira Spahić, Fadila Mujkić, Amela Kršo, Nikolina Dijaković, Aida Džemidžić (46. Mia Kuljanin, 112. Senada Muratović), Marija Ana Milinković, Alisa Spahić, Đula Velagić, Alma Kamerić, Krstina Tanasković (71. Irma Jusanović, 106. Sanja Nedić).