kvalifikacije za sp

Sin legendarnog Hagija riješio Makedonce, Španci jedini kiksali

New Project (83)

Večeras su širom Evrope igrane Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Večer je obilježio kiks Španaca na otvaranju kvalifikacije protiv Grčke (1:1).

Sjeverna Makedonija je pet minuta prije isteka 90. minuta imala 2:2 na gostovanju u Rumuniji, a onda je sin legendarnog Gheorghea Hagija, Ianis, pogodio za konačnih 3:2.

Engleska je razbila očekivano San Marino s 5:0, dok je Italija bila sigurna protiv Sjeverne Irske (2:0).

Njemačka je s 3:0 otvorila kvalifiakcije protiv Islanda, dok je najviše golova palo na utakmici Mađarske i Poljske (3:3).

Domaćini su dva puta vodili, do 60. minuta s 2:0. Samo minut je trebalo da Poljaci poravnaju na 2:2 (golovima Piateka u 60. i Jozwiaka u 61. minutu), ali je Orban u 78. ponovo Mađarima donio prednost. Ipak, sjajni Robert Lewandowski je u 83. minutu zabio za konačnih 3:3.