Sirija se vratila u borbu za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo

sirija

U grupi A azijskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo Sirija je zahvaljujući pobjedi nad Katarom 3:1 ostala u igri za plasman u Rusiju.

U utakmici koja se igrala u malezijskom gradu Melaki strijelci za Siriju bili su Omar Kharbin u 7. i 54. minuti te Mahmoud Al Mawas u petoj minuti sudačke nadoknade, dok je jedini pogodak za katar postigao je Ali Assadalla u 35. minuti susreta.

Siriji su na ruku išli rezultati ostalih susreta u kojima su Južna Koreja i Iran odigrali bez golova 0:0, dok je Kina pobijedila Uzbekistan 1:0.

Iran je ranije osigurao prvo mjesto u skupini i plasman na SP, dok su u igri za drugo mjesto, koje također izravno vodi u Rusiju, ostali Južna Koreja, Sirija i Uzbekistan. Trećeplasirana reprezentacija morat će u dodatni krug kvalifikacija.

U posljednjem kolu u utorak Uzbekistan će u Taškentu ugostiti Južnu Koreju, dok će istodobno Sirija gostovati kod Irana.