PREMIJER LIGA BIH

Široki Brijeg i Posušje podijelili bodove, Sloga iznenadila na Tušnju

pecara-posusje-siroki-brijeg - hsk osusje

Odigrane još dvije utakmice 30. kola Premijer lige BiH

U okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine NK Široki Brijeg je remizirao protiv HŠK Posušje rezultatom 1:1. Novi je to kiks izabranika Ivice Barbarića koji su na proljeće upisali samo dvije pobjede.

U osmoj minuti Posušje je moglo povesti. Gabrijel Boban je dobro šutirao, Josipović je odbranio.

U 19. minuti Kpan je mogao postići prelijep pogodak, no na kraju se zatresao okvir gola.

Posušje je stiglo do prednosti u 21. minuti. Gabrijel Boban je odlično proigrao Vinka Rozića, a ovaj drugi je majstorski pogodio za 0:1 i prednost Posušja.

Širokobriježani su izjednačili u 41. minuti. Nakon centaršuta Mašić pogađa glavom za 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Iznenađenje na Tušnju

FK Tuzla City je poražen od FK Sloga Meridian rezultatom 1:2.

Tuzla je povela u 13. minuti. Mehidić je centrirao – a Milanović u pokušaju da izbije, loptu je skrenuo u vlastitu mrežu.

Deset minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Krstovski je pogodio za 1:1. Prethodno je loše reagovala odbrana tuzlanske ekipe.

Mogla je Sloga doći i do potpunog preokreta još u prvom poluvremenu, ali Krstovski i Nikolić nisu bili precizni u prilikama koje su imali, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu su Tuzlaci imali više od igre, držali su loptu u svom posjedu, ali su teško dolazili do prilika.

Na drugoj strani, Sloga je svoju priliku čekala i dočekala u 83. minuti. Pogodio je Luka Kulenović za 1:2.