Široki brijeg remizirao u Škotskoj

Siroki – Ordabasy2

Osvajač Kupa Bosne i Hercegovine, Široki Brijeg je u prvoj utakmici 2. pretkola Evropske lige na stadionu “Pittodrie” u Aberdeenu igrao neriješeno 1:1 protiv škotskog Aberdeena, javlja Anadolu Agency (AA).

Široki Brijeg je imao solidnu priliku u 11. minuti po desnoj strani, ali je odbrana gostiju vrlo dobro reagovala u kaznenom prostoru.

Domaćin je ipak prvi poveo u 17. minuti, golom Ryana Christiea.

Bh. predstavnik je imao dobru priliku u 25. minuti, ali je Begonja promašio gol Aberdeena.

Obje ekipe su imale po još nekoliko prilika u nastavku, ali je prvo poluvrijeme ipak završeno kod minimalne prednosti domaćeg tima.

Široki Brijeg je u drugom poluvremenu imao nekoliko lijepih prilika, a jednu je iskoristio u 69. minuti pogotkom koji postiže Stipe Marković.

Do kraja nije bilo golova, tako da je meč završen rezultatom 1:1.

Uzvratni meč se igra narednog četvrtka, 20. jula.