Široki pobijedio Željezničar, oprostio se Wagner

siroki – zeljeznicar

Široki Brijeg je u utakmici 9. kola Lige za prvaka, na svojoj Pecari slavio protiv ekipe Željezničara rezultatom 3:1. Ovaj meč je obilježio oproštaj legendardnog Wagnera, koji je odigrao svoju posljednju utakmicu na Pecari.

U 11. minuti nakon centaršuta iz kornera, Kjosevski je otišao u prazno, a Bernardo Matić pogađa za 1:0.

Široki je nakon vodstva smirio igru i kontrolisao utakmicu, a onda su u 28. minuti udvostručili prednost. Josip Ćorluka je lijepo centrirao s desne strane, a Luka Menalo glavom pogodio za 2:0.

Ekspresno je uzvratio Željezničar. Nakon samo 3 minute, poslije prekida je centrirao Goran Zakarić, a za 2:1 pogađa Sinan Ramović.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorio Široki koji je od početka pritisnuo i pokušavao doći do trećeg gola.

Ipak, ozbiljnijih prilika nije bilo sve do 73. minute kada Široki dolazi do svog trećeg pogotka. Strijelac gola je bio Marić.

Minut prije toga, legendarni Brazilac Wagner je izašao iz igre, te se tako oprostio od Pecare. Dobio je ovacije s tribina od navijača oba tima.