premijer liga bih

Široki u finišu slomio Leotara za prvu pobjedu ove sezone

siroki (2)

Široki Brijeg je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Slavili su domaćini na Pecari protiv Leotara, golovima Ikića i Lukića.

Prvo poluvrijeme domaći su dominirali, no nisu u nekoliko navrata iz izglednih prilika mogli naći put do mreže gostujućeg golmana.

Ni u drugom nije bilo ništa bolje kada su gosti u pitanju. Tek jedna velika prilika otišla je u nepovrat u 61. minutu, kada je Aćimović šutirao pored gola.

Kada se činilo da će Široki Brijeg upisati i peti remi u nizu na startu nove sezone, u 86. minuti Ikić je fenomenalnim golom iz slobodnog udarca donio prednost domaćima. U posljednjim trenucima Lukić je nakon kontre pogodio za 2:0 i tako potvrdio pobjedu domaćih.

Leotar je ostao na četiri boda, dok Široki ima sedam, i još uvijek su bez poraza ove sezone.