Kvalifikacije za SP

Sjajni Makedonci savladali Island i izborili baraž

makedonija tiwtter

Makedonija je nakon deset kola završila na drugom mjestu s 18 bodova, devet manje od vodeće Njemačke i bod više od trećeplasirane Rumunije

Sjeverna Makedonija je u zadnjem kolu kvalifikacija pobijedila Island 3:1 i izborila dokvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Junak Makedonije bio je Elmas, koji je 25 minuta prije kraja zabio za 2:1 na asistenciju Alioskog, a pobjedu je potvrdio pogotkom u 86. minuti.

Prije toga je Alioski u sedmoj minuti pogodio za veliko slavlje navijača u Skoplju, a Islanđani, koji su ranije ostali bez šansi za plasman na Svjetsko prvenstvo, izjednačili su u 54. preko Thorsteinssona.

Makedonija je nakon deset kola završila na drugom mjestu s 18 bodova, devet manje od vodeće Njemačke i bod više od trećeplasirane Rumunije. Makedoncima će se u dokvalifikacijama pridružiti još devet drugoplasiranih iz ostalih skupina i dva najbolja pobjednika skupina iz Lige nacija.

Makedonija u dokvalifikacijama neće biti nositelj.