Remi s Valencijom

Sjajni Messi spasio Barcelonu poraza

messi alba

Messi je strijelac u svakoj od posljednjih devet utakmica Barcelone u svim takmičenjima

Barcelona i Valencia odigrali su 2:2 u utakmici 22. kola španskog nogometnog prvenstva koja je odigrana na Camp Nou.

Barcelona je u susretu gubila sa 2:0. U 24. minuti Camp Nou je šokirao Kevin Gameiro, a u 32. minuti Dani Parejo bio je precizan iz jedanaesterca.

Onda se ukazao Lionel Messi. U 39. minuti postigao je gol iz jedanaesterca za 1:2, a u 64. minuti zabio je lijepim prizemnim udarcem izvan ruba kaznenog prostora za 2:2. Pokazalo se da je to konačan rezultat na susretu.

Messi je strijelac u svakoj od posljednjih devet utakmica Barcelone u svim takmičenjima (ukupno 12 golova), što je njegov najbolji golgeterski niz od januara 2013. godine (10 golova u istom periodu).

Nadalje, nakon prvog gola postao je tek treći igrač u istoriji La Lige koji je dao 50 golova iz jedanaesteraca. Prije njega to je uspjelo samo Cristianu Ronaldu (61) i Hugu Sanchezu (56).

Na tabeli vodeća Barcelona ima 50 bodova, šest više od drugoplasiranog Atletica i 11 više od trećeplasiranog Real Madrida koji imaju utakmice manje.