Sjećate li “epskog” penala sa Igara u Atini?

epski

Ovih dana na društvenim mrežama, posebno među nogometnim fanovima, ponovo je popularna video snimka nastala prije 13 godina.

Tačnije, 17. avgusta 2004. godine na Olimpijskim igrama u Atini.

U pitanju je snimka penala sa utakmice nogometnog turnira između tadašnje reprezentacije Srbije i Crne Gore i Tunisa.

Radi se o vjerovatno najdužem izvođenju kaznenog udaraca u istoriji nogometa.

Igrala se 80. minuta kada je sudac Charles Ariiotima sa Tahitija dosudio penal za Tunižane pri rezultatu 1:1. A, onda je počela prava drama…

Inače, posljednjih deset minuta te utakmice bilo je izuzetno dramatično. Pala su čak tri gola. Tunižanu su nakon uspješno izvedenog “epskog” penala poveli s 2:1, ali se SCG vratila u 87. minutu i izjednačila na 2:2. Ipak, samo dva minuta kasnije Tunis je postigao i treći gol i slavio s 3:2. Tada su strijelci za Srbiju bili Miloš Krasić i Simon Vukčević, a za Tunis Clayton, Jedidi i Zitouni.

Navijači Kozare skandirali “Nož, žica, Srebrenica”