Sloboda bolja od Sarajeva, fizički obračun navijača obilježio meč u Tuzli (FOTO)

14575364067541

Tuzlanska Sloboda pobijedila je Sarajevo (2:1) u prvom meču 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Domaće je u vodstvo doveo Krpić u 25. minuti nakon asistencije Ordagića.

Sarajevo je do poluvremena imalo dvije izgledne prilike da izjednači, ali su Benko i Bekić bili neprecizni.

U nastavku Sloboda povećava vodstvo golom Zebe iz slobodnog udarca u 54. minuti susreta.

Tim sa Koševa je do kraja ipak uspio postići gol u gostima preko Okića iz penala u 85. minuti utakmice.

Utakmicu su obilježili navijački neredi u pauzi između dva poluvremena.

Naime, navijači Sarajeva preskočili su ogradu i krenuli prema navijačima domaćeg tima. Došlo je do kratkotrajnog obračuna, a “zaraćene strane” razdvojili su pripadnici specijalne policije.

Odmah potom ispražnjena je tribina s navijačima gostujućeg tima, koji su otpraćeni do autobusa i upućeni prema Sarajevu.