Sloboda na Tušnju bolja od Zvijezde iz Gradačca

sloboda zvijezda45

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak takmičenja u Premijer ligi BiH, tuzlanska Sloboda pobijedila je večeras ma Tušnju prvoligaša Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 2:0 (1:0).

Utakmica je odigrana po izuzetno teškom vremenu, po kiši i blatnjavom terenu. Bolje su se snašli izabranici Husrefa Musemića koji su pobjedu ostvarili golovima Mladena Veselinovića u 38. i Asima Zeca u 68. minuti susreta.

U 30. minuti napadač domaćih Damir Mehidić nije iskoristio “penal”.

Sloboda je utakmicu počela sa osam igrača iz prošlog prvenstva: Pirić – Efendić, Lazevski, Kostić, Džidić – Merzić, Stjepanović, Ordagić, Mehidić – Veselinović, Karić.

U drugom poluvremenu u igru su ušli: Mehmedagić, Govedarica, Zec, Grahovac, Todorović, Zeba, Hadžić, Škahić i Fatić. Nije se pojavio Južnokorejanac Kyul Sung Kim koji nije zadovoljio Musemićev ukus i neće potpisati ugovor s “crveno-crnim”.

Dojam je da Tuzlaci sporemno očekuju početak prvenstva i start 22. jula protiv Olimpica u Tuzli.