Premijer liga BiH

Sloboda nosi bod iz Trebinja, Rudar dva puta vodio, ali nije uspio savladati Velež

rudar velez ss

Utakmica u Prijedoru obilovala je uzbuđenjima, ali u konačnici nijedan tim nije uspio doći do pobjede

U okviru 14. kola Premijer lige BiH danas su se sastali Leotar i Sloboda odigravši u Trebinju 1:1.

U ovoj ne previše sadržajnoj utakmici oba gola su viđena u drugom dijelu susreta.

Defanzivac Tuzlaka Karišik je za svega 11 minuta uspio zaraditi isključenje. Prvi žuti karton dobio je u osmoj minuti, a samo tri minute kasnije je ponovo požutio, pa mu je sudija Gigović pokazao put ka svlačionici.

Trebinjci su u vodstvo došli u 72. minuti. Pogodio je Aćimović za 1:0.

Leotar, međutim, nije uspio sačuvati tu prednost. U 88. minuti fudbaler domaćih Vukanović je pogodio vlastitu mrežu za konačnih 1:1.

U drugoj današnjoj utakmici viđen je atraktivniji nogomet. Naime, u Prijedoru su domaći Rudar i Velež odigrali 2:2.

Domaćini su dva puta vodili, prvi put preko Jakupovića kada je pogodio u 23. i Mandić u 52. minuti. Golove za Mostarce su dali Ćosić u 33. i Hasanović u 75. minuti utakmice.