premijer liga bih

Sloboda pala u Banovićima, Zajić riješio Igmana u Doboju kod Kaknja

igman-SIROKI (1)

Sloboda je ostala na pet osvojenih bodova, a Posušje je stiglo do osmog

Fudbaleri Slobode poraženi su u 7. kolu Premijer lige BiH od Posušja na Gradskom stadionu u Banovićima rezultatom 0:1 (0:1).

Sloboda je prva zaprijetila preko Komazeca, ali je golman Kukić u oba navrata bio na mjestu u 7. i 13. minuti utakmice.

U 34. minuti šut je isprobao i J.Osmić, ali je golman Posušaka ponovo pravovremeno intervenisao.

Kada su se ekipe spremale za odlazak na odmor gosti iz Posušja su prvi put šutirali ka golu golmana Bukvića i pogodili. Centrirao je Brković, a pogodio Krišto u 44. minuti za veliko slavlje gostiju.

U nastavku utakmice identična situacija kao u prvih 45. minuta. Tuzlaci imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika u šesnaestercu gostiju. Posušaci su se orjentisali na odbranu i povremene kontranapade.

Do kraja susreta Sloboda nije ozbiljnije zaprijetila gostima koji su sačuvali svoj gol i osvojili tri boda.

Sloboda je ostala na pet osvojenih bodova, a Posušje je stiglo do osmog.

Zajić riješio Konjičane

Fudbaleri Sloge iz Doboja danas su sa 2:0 savladali konjički Igman na stadionu MGM Farm Arena u Kaknju.

Heroj Dobojlija bio je Dimitrije Zajić, koji je postigao oba pogotka za svoj tim.

Igman je imao inicijativu na početku utakmice, a u 16. minuti je prvi put prijetio preko Darka Bodula, koji ipak šutira preko gola.

Veliku priliku za Slobodu je u 25. minuti propustio Janković, koji je sa pet metara neometan šutirao preko gola. Samo minut poslije kardinalnu grešku pravi Đorić, ali Jakupović ne koristi kolosalnu šansu. Zaobišao je i golmana, ali promašuje prazan gol.

Prijetio je nakon toga Jakupović brzo još dva puta, ali Dabić je uspješniji. Opet je Jakupović bio u šansi u 36. minuti, ali loptu šalje malo pokraj stative.

Do odlaska na odmor ostalo je 0:0.

Sloga bolje otvara drugo poluvrijeme i u 57. minuti stiže do pogotka za vodstvo. Kulenović je lijepo pobjegao odbrani Igmana i izborio korner, a onda nakon ubačaja za 0:1 pogađa Zajić.

Tri minute poslije Kulenović izlazi sam pred Vukanovića, koji izvrsno brani njegov udarac i ostaje 0:1.

U 68. minuti Zajić postiže još jedan gol i praktično rješava pitanje pobjednika. Potpuno je iznenadio Vukanovića udarcem iskosa sa 12-13 metara i pogodio je za 0:2 danas sjajni Zajić!

Petnaest minuta prije kraja je Igman u igru mogao vratiti Jakupović, ali propustio je samo još jednu u nizu prilika…

Napeto je bilo u finišu, no ne zbog rezultata već jer smo vidjeli čak dva direktna crvena kartona koja je pokazao Miloš Gigović. Zaradili su ih Blagojević u Igmanu i Đorić u ekipi Sloge.