prva liga fbih

Sloboda savladala najvećeg konkurenta i zakoračila jednom nogom u Premijer ligu BiH

U okviru derbija 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Stupčanica je u Olovu ugostila ekipu tuzlanske Slobode u direktnom borbi za prvo mjesto u prvenstvu.

Sloboda je minimalnom pobjedom rezultatom 0:1 skoro riješila sve dileme oko putnika u Premijer ligu Bosne i Hercegovine naredne sezone.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Dino Kalesić u 19. minuti utakmice. Bio je to sjajan udarac sa nekih 25 metara koji je završio u mreži domaćina.

Stupčanica je do kraja poluvremena postigla pogodak, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

Sada čudo treba da se desi da Sloboda propusti prednost od sedam bodova koju ima u odnosu na Stupčanicu na tabeli.

Iako je do kraja prvenstva ostalo čak devet kola, teško je očekivati da će Sloboda ispustiti prednost.