premijer liga bih

Sloboda se uhvatila za slamku spasa u sudijskoj nadoknadi

Široki Brijeg je mogao potpuno okrenuti rezultat u 89. minuti, no Radić pogađa stativu

U posljednjoj utakmici 31. kola m:tel Premijer lige BiH na stadionu Tušanj, Sloboda je u finišu utakmice došla do gola koji bi joj mogao spasiti premijerligaški život, ujedno i pobjede nad ekipom Širokog Brijega (2:1).

Nakon prvog poluvremena bez golova, Sloboda je povela iz penala u 54. minutu utakmice.

Ćavar je prethodno oborio Kapetanović u šesnestercu, a sudije Mulahasanović pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Stojan Vranješ koji je loptu poslao u jednu stranu, a Josipovića u drugu, za vodstvo Slobode od 1:0.

Gosti iz Hercegovine dolaze do izjednačenja u 80. minuti utakmice. De Oliveira je ubacio loptu u šesnesterac, Bukvić veoma loše reagovao, a Radić to iskoristio i pogodio za 1:1.

Široki Brijeg je mogao potpuno okrenuti rezultat u 89. minuti, no Radić ovaj put pogađa stativu.

Kazna je stigla u trećoj minuti sudijske nadoknade. Alić je ostavio loptu sa Jusića koji je nakon solo prodora matirao Josipovića za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Tim iz Tuzle je ovom pobjedom skočio na deseto mjesto s 32 boda i nakon duže vremena izašao iz opasne zone. Do kraja sezone tim sa Tušnja gostuje kod Borca, te u posljednjem kolu dočekuje Želju na Tušnju. Široki je ostao na šestoj poziciji sa 45 bodova.