prva liga fbih

Sloboda sigurno korača ka eliti

fk sloboda
Foto; FK Sloboda

U sljedećem kolu Stupčanica dočekuje TOŠK, dok će Sloboda u goste Gradini u Srebrenik

Sloboda je večeras na Tušnju pobijedila Budućnost u derbiju 18. kola Prve lige FBiH i tako povećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Stupčanicu.

Kalesić je doveo Tuzlake u vodstvo lijepim golom u 13. minuti, da bi zatim Haris Dilaver u 30. udvostručio prednost domaćina.

Pred kraj poluvremena Husić je smanio na 2:1 i tako probudio nadu Banovićana da bi mogli izbjeći poraz.

Ipak, tačku na trijumf tuzlanskog tima stavio je Hadžanović u finišu susreta, za konačnih 3:1.

Značajna pobjeda Slobode za novi korak ka povratku u Premijer ligu BiH, izabranici trenera Zlatana Nalića sada imaju šest bodova više od prvog pratioca Stupčanice. Podsjećamo, Stupčanica je jučer poražena na gostovanju u Gračanici, gdje je završilo 1:0 za domaće. U sljedećem kolu Stupčanica dočekuje TOŠK, dok će Sloboda u goste Gradini u Srebrenik.