Sloboda pobijedila u derbiju, Sarajevo slavilo autogolom u posljednjoj minuti

olimpic – celik2

Nogometaši Slobode na Tušnju su pobijedili ekipu Željezničara sa 2:0, u derbi susretu 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Tuzlaci su do treće pobjede u sezoni, kojom su se izdvojili na čelu tabele, došli golovima Mladena Veselinovića u 53. i Nemanje Sjepanovića u 57. minuti.

Sarajevo je na Koševu s 3:2 bilo bolje od Krupe. Bordo tim je poveo golom Radovca u 9. minuti, no gosti su izjednačili u 24. minuti golom. Sarić je u 62. minuti golom s bijele točke donio novo vodstvo domaćinu, ali novi šok na Koševu stigao je u 88. minuti kada je za 2:2 zabio Marušić. Ipak, Sarajevo je do tri boda stiglo autogolom gostiju u 90. minuti.

Najubjedljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Olimpica, koji su na Otoci delkasirali Čelik sa 3:0, Vitez je na domaćem terenu bio bolji o Metallehgea sa 1:0, dok u susretu Radnik – Mladost u Bijeljini nije bilo golova.

U posljednjem susretu 4. kola večeras se u hercegovačkom derbiju na Pecari sastaju Široki Brijeg i Zrinjski.