Sloboda slavila u Zenici, Krupa bolja od Širokog

sloboda_zrinjski1
Detalj sa susreta u Tuzli FOTO Tuzlanski.ba

U predposljednjoj utakmici ove polusezne nogometaši Ćelika poraženi su pred svojim navijačima od ekipe tuzlanske Slobode rezultatom 0:2.

Gosti su golove postigli u drugom dijelu utakmice, i to u 70. minuti preko Sulejmana Krpića, a u 73. minuti Asim Zec je iskoristio priliku pred golom Čelika.

Domaćini su bili nešto kvalitetnija ekipa u prvom dijelu utakmice, ali nisu uspjeli realizirati svoje prilike i zasluženo su poraženi od momčadi Slobode, kojoj je ovo prva gostujuća pobjeda u prvenstvu.

U narednom kolu ekipa Čelika gostuje Željezničaru na Grbavici.

Mladost je u Kaknju očekivano savladala Olimpic s 3:0.

Krupa je kod kuće bila bolja od Širokog Brijega s 1:0, dok je Radnik u Bijeljini remizirao s Vitezom 1:1.

U 39. minuti Nikola Dujaković je pogodio za vodstvo Krupe. Široki je u nastavku pokušao doći do izjednačenja, no rezultat se više nije mijenjao.

Krupa je tako s nova tri boda došla do drugog mjesta, a “Plavo-bijeli” su nakon mini-serije uspjeha ponovno došli u tešku poziciju kada je u pitanju plasman u Ligu za prvaka s obzirom da je tuzlanska Sloboda u ovom kolu slavila u Zenici.

U 18. kolu Široki Brijeg 4. prosinca na Pecari u 16 sati dočekuje Mladost iz Doboj-Kaknja.