Sloboda u Antalyji remizirala s Dancima

zajko_zeba_sloboda

U četvrtoj pripremnoj utakmici, a drugoj u Antalyji, fudbaleri tuzlanske Slobode danas su remizirali s danskim prvoligašem Nordsjaellandom iz Faruma.

Susret je završen rezultatom 2:2. Danci su poveli golom Mikkelsena u 9. minuti, a pola sata nakon toga udvostručili su svoje vodstvo pogotkom Karlssona.

U nastavku susreta trener Tuzlaka Husref Musemić izvršio je nekoliko izmjena naloživši ofanzivniju igru svog tima. Sloboda je pritiskala Dance i uspjela je do kraja susreta anulirati prednost suparnika.

Najprije je Zajko Zeba u 75. minuti smanjio na 1:2 golom sa 11 metara, da bi konačan rezultat u 88. minuti postigao Sulejman Krpić.

U prethodnim pripremnim utakmicama Sloboda je pobijedila Podrinje iz Janje (1:0), dok je poražena u susretima sa Zvijezdom iz Gradačca (0:2) i kazahstanskim Tobolom (1:2).

Narednu utakmicu Sloboda će u Antalyji odigrati 16. februara protiv kineskog Dalian Yifanga.