premiership

Southgate ga nije stavio na spisak za SP, on je danas srušio City na Etihadu

New Project (57)

Manchester City je u prvoj utakmici 16. kola engleske Premier lige šokantno izgubio na Etihadu od Brentforda 1:2 te će na pauzu uoči Svjetskog prvenstva otići kao drugoplasirana ekipa. Junak pobjede gostiju bio je Ivan Toney koji je golovima u 16. i 98. minuti donio Brentfordu prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

Brentford se branio čitavu utakmicu, ali je potpuno zasluženo došao do pobjede jer promašio nekoliko vrhunskih prilika iz kojih je mogao puno ranije srediti Guardiolinu ekipu.

Gol odluka pao je u 8. minutu nadoknade (od 10 koliko je sudac produžio utakmicu).

Mogao je Toney do hat-tricka u 100. minuti, ali je u čistom ziceru pucao u Edersona.

Inače, Ivana Toneya očekivalo se na spisku Garetha Southgatea za Svjetsko prvenstvo, ali ga je engleski selektor iznenađujuće izostavio. A, Toney je s večerašnjim golovima na Etihadu stigao do brojke 20 ove godine. Pogledajte GOLOVE!