SP: Remi Francuske i Danske, Peru i Australija idu kući

danska francuska sp

Peru je na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji u posljednjem kolu grupe C u Sočiju pogocima Carrilla i Guerrera s 2:0 pobijedio Australiju.

Obje su se reprezentacije današnjim međusobnim ogledom oprostile od daljnjeg dijela takmičenja.

U osminu finala plasirale su se prvoplasirana Francuska i drugoplasirana Danska koje su remizirale (0:0).

U Sočiju je Australcima trebala pobjeda da ostanu u igri za osminu finala, no slavili su Peruanci prvom pobjedom na svjetskim prvenstvima nakon 40 godina.

Peru je poveo golom voleja Andrea Carrilla u 18. minuti. Carrillov pogodak ujedno je bio prvi peruanski gol na svjetskim prvenstvima nakon 32 godine. U 50. minuti na 2:0 povećao je Paolo Guerrero.

Francuska će u osmini finala igrati s drugoplasiranom ekipom grupe D, a Danska s prvoplasiranom ekipom.