sp u kataru

Španci sedam od sedam

New Project (97)

U posljednjem meču grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru, Španija je sa 7:0 deklasirala reprezentaciju Kostarike.

Španci su tako večeras prvi put u svojoj istoriji nekome zabili sedam golova na Mundijalu. Prije Španije pobjedu od 7:0 na Mundijalu ubilježio je Portugal i to 2010. godine u Južnoj Afirici protiv Sjeverne Koreje.

Njihov Gavi nastupom protiv Kostarike postao je drugi najmlađi strijelac u istoriji svjetskih prvenstava postigavši gol sa 18 godina i 110 dana. Mlađi od njega, a koji je postigao gol na SP-u samo je bio legendarni Pele koji je to napravio na SP-u 1958. godine sa 17 godine i 249 dana.

Golove za Furiju danas su zabili Olmo (11. minuta), Asensio (21.), Torres (31. i 54.), Gavi (74.), Soler (90.) i Morata (92. minuta).

Zanimljiv podatak je da je Španija šutirala sedam puta u okvir gola, te je svih sedam završilo u mreži Kostarike.

U sljedećem kolu Španci igraju protiv Njemačke (27. novembra), a Kostarika isti dan protiv Japana.

Podsjećamo, Japan je u istoj grupi danas šokirao Nijemca pobijedivši 2:1.