Španija slavila slučajnim pogotkom Coste, VAR poništio gol Iranu

costa – spanija – iran

Nogometna reprezentacija Španije je u 2. kolu grupe B Svjetskog prvenstva na “Kazan Areni” u Kazanu savladala selekciju Irana rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Španija je u prvom poluvremenu imala nekoliko solidnih prilika, ali se na odmor ipak otišlo kod rezultata 0:0.

Favorizirani Španci su uspjeli povesti u 54. minuti golom Diega Coste koji je i uz malo sreće pogodio gol Irana.

U nastavku su obje selekcije imale po nekoliko izglednih prilika, a Iranu je poništen gol zbog ofsajda.

Španija je ipak uspjela sačuvati minimalnu prednost i upisati prvu pobjedu na ovom Mundijalu.

U istoj grupi, Portugal je ranije u srijedu opravdao ulogu favorita i savladao ekipu Maroka, rezultatom 1:0.

Poslije završenog 2. kola, Portugal je prvi s četiri boda, koliko ima i Španija, Iran je treći s tri boda, dok je Maroko bez bodova.

U trećem kolu Portugal igra protiv Irana, dok se u drugom meču sastaju Španija i Maroko.