evropska liga

Spartak izbacio ekipu Radnika nakon izvođenja penala

radnik

Slovaci na penale prošli dalje sa ukupnih 3:2

Fudbaleri Radnika nisu se uspjeli plasirati u 2. pretkolo Evropske lige. Nakon što su u Banjoj Luci rezultatom 2:0 savladali Spartak, Slovaci su večeras u revanšu uspjeli uzvratiti istom mjerom te su slavili sa identičnih 2:0, a potom su na penale prošli dalje sa ukupnih 3:2.

Loše je utakmica počela za Radnik pošto je nakon deset minuta igre Spartak došao do vodstva golom Alexa Sobczyka.

U 23. minuti priliku je imao i Radnik. Seid Zukić je šutirao glavom, lopta odlazi preko gola. Sjajnu šansu domaći su imali u 33. minuti preko Tavaresa, ali ovoga puta nije bilo promjene rezultata. U 44. minuti probao je i Emir Halilović svoj udarac, brani mu Dalibor Kozić.

Spartak je i u nastavku susreta nastavio sa napadima, dok je Radnik bio orijentisan da sačuva svoj gol. Ipak, u jeku napada u 87. minuti susreta nakon greške Dalibora Kozića rezervista Mihaelek pogađa za 2:0.

U produžecima nije bilo golova, ali ni pravih prilika. Vrijedi spomenuti da je igrač Spartaka Mitrea dobio drugi žuti karton u 108. minuti susreta.