Splitski Hajduk ostao bez trenera nakon ispadanja iz Kupa

marijan_pusnik

Marijan Pušnik više nije trener splitskog Hajduka. Na vanrednoj press konferenciji potvrdio je to Mario Branco, sportski direktor kluba.

Slovenac je smijenjen nakon ispadanja u četvrtfinalu Kupa Hrvatske sinoć protiv Splita. Pušnika je dovela nova uprava Hajduka, na čelu s Ivanom Kosom, u junu ove godine, svega pet dana od preuzimanja vlasti na Poljudu.

“Gospodin Pušnik je profesionalno i stručno obavljao svoj posao, bolje nego što je vidljivo kroz rezultate prve ekipe. Ugradio je mnogo i u rezultate druge ekipe i naših juniora”, kazao je Branco.

Pušnik je u 26 službenih utakmica ostvario 16 pobjeda, pet remija ishoda i pet poraza.

Hajduk je sporazumo raskinuo ugovor s Pušnikom. Ekipu će do imenovanja novog trenera voditi stručni štab Hajduka 2.

Hajduk je sinoć ispao iz Kupa protiv posljednje ekipe HNL-a RNK Split (1:2). Hjaduk je vodio do 91. minute, kada su gradski rivali uspjeli izjednačiti, da bi u produžetku (u 106.minutu) zabili još jedan gol i prošli dalje. U dresu Hajduka igraju i dva bh. internacionalca, Josip Kvesić i Zoran Kožulj, dok u dresu RNK Splita nastupaju bivši igrači Sarajeva i Olimpica Amer Dupovac i Alem Merajić.