Liga nacija

Srbiji pripao “komšijski derbi” nakon drame u završnici (VIDEO)

srbija_crna_gora

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je danas Crnu Goru rezultatom 2:1 u utakmici petog kola Lige nacija u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

Srbija je sada prva u grupi sa 11 bodova, Crna Gora ima sedam, Rumunija ima šest, a Litvanija je bez bodova. Rumunija i Litvanija igraju večeras.

Golove za Srbiju postigli su Adem Ljajić u 30. minutu i Aleksandar Mitrović u 32. minutu, dok je za Crnu Goru gol postigao Stefan Mugoša u 70. minutu.

Već u prvom minutu utakmice na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, Aleksandar Kolarov je pucao ka golu Crne Gore, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušala je da uzvrati Crna Gora u drugom minutu, kada je ka golu krenuo Vladimir Jovović, ali je šutirao iznad gola.

U 19. minutu, Crna Gora je imala šansu, kada je Stefan Mugoša šutirao po sredini gola, ali je golman Srbije Predrag Rajković uspješno odbranio.

Gol za reprezentaciju Srbije u 30. minutu postigao je Adem Ljajić na asistenciju Dušana Tadića.

Dva minuta kasnije, još jedan pogodak za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović.

Mitrović je u 38. minutu promašio penal. Šansu je imao i Nemanja Maksimović u 44. minutu, ali je pogodio stativu.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:0 za Srbiju.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu, šutirao je Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola.

U 60. minutu za Crnu Goru je gol postigao Stefan Mugoša, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Međutim, Mugoša je postigao gol za svoju reprezentaciju u 70. minutu, čime je rezultat postao 2:1 za Srbiju.

U 84. minutu, nakon kornera, Crna Gora je imala odličnu priliku za izjednačenje, ali rezervista Luka Đorđević nije se najbolje snašao u petercu srpske reprezentacije.

Utakmica je završena pobedom Srbije 2:1.

Srbija u utorak, 20. novembra, igra sa Litvanijom, dok će Crna Gora igrati sa Rumunijom.

Golove i promašaj Mitrovića pogledajte u nastakvu.